• Головна
  • Новини
  • У Канаді ухвалили новий законопроєкт проти примусового вирізання органів у живих людей

У Канаді ухвалили новий законопроєкт проти примусового вирізання органів у живих людей

У канадському парламенті було одностайно ухвалено законопроєкт, спрямований на боротьбу з незаконним вирізанням органів та торгівлею органами. Документ S-223 (Bill S-223) став важливою правовою основою для припинення Канадою примусового вирізання органів у живих людей.

Документ пропонує посилити регулювання торгівлі людськими органами в Канаді шляхом внесення поправок до Кримінального кодексу з метою визначення нових видів правопорушень, пов'язаних із незаконною торгівлею людськими органами. Він також спрямований на внесення поправок до Закону про імміграцію та захист біженців з метою заборонити постійним жителям або іноземним громадянам в'їзд до Канади, якщо вони пов'язані з вирізанням органів та торгівлею ними без отримання інформованої добровільної згоди.

Члени канадського парламенту загалом уважають, що законопроєкт S-223 став реакцією на поширення незаконної торгівлі органами по всьому світу та широкомасштабне вирізання органів у живих в'язнів совісті, санкціоноване компартією Китаю.

Член парламенту від партії «Квебецький блок» Алексіс Брюнелл-Дюсепп заявив: «Китай (з компартією на чолі) — єдина країна у світі, яка проводить великомасштабну торгівлю органами, вирізаючи їх у в'язнів совісті».

Член парламенту Гарнетт Дженуїс на слуханні зазначив, що прихильники духовно-оздоровчої практики Фалуньгун є головною мішенню КПК щодо вирізання органів упродовж десятиліть. Тепер це насильство все більше поширюється й на уйгурів у межах керованої та контрольованої державою системи.

У 2006 році було викрито секретне великомасштабне вирізання органів у живих послідовників Фалуньгун у Китаї. Після цього колишній держсекретар Канади з Азійсько-Тихоокеанського регіону Девід Кілгур та канадський правозахисних, лауреат Нобелівської премії миру Девід Мейтас провели спільне розслідування цього злочину, написали звіт із викладом своїх висновків та опублікували книгу «Криваві жнива». Вони назвали вирізання органів у в'язнів сумління у Китаї «небувалою на планеті формою зла».

 img

Законопроєкт S-223 (Закон про внесення поправок до Кримінального кодексу та Закону про імміграцію та захист біженців) був одностайно ухвалений парламентом Канади 14 грудня 2022 року.

 

«[Їхнє розслідування] дозволило нам отримати безліч доказів, пов'язаних не тільки із твердженнями, а й підтверджених емпіричним шляхом. Таким чином, ми тепер знаємо, що ці жахливі злочини насправді відбуваються», – сказав парламентар СамірЗубері.

Він підкреслив, що законопроєкт S-223 – важливий законодавчий акт, який «допоможе нам вирішити серйозні проблеми в галузі прав людини» та сформулює «чітку та рішучу заяву про те, що ми, як країна, не приймаємо таких злочинів».

Під час дебатів щодо третього читання законопроєкту член парламенту Джеймс Безан, заступник голови Постійного комітету з питань національної оборони, сказав: «Ми знаємо, що цей чорний ринок існує. Встановлено, що незаконна торгівля органами приносить прибуток від одного до двох мільярдів канадських доларів на рік. 12 тисяч незаконних трансплантацій переважно здійснюють у Китаї. 12 000 трансплантацій на рік! Ми маємо це зупинити».

Відповідаючи на запитання щодо впливу законопроєкту S-223, депутат парламенту від консервативної партії Тако ван Попта сказав, що канадці завжди відстоювали права людини. «Тому я думаю, що цей законопроєкт відповідає думкам канадців. Ми любимо Китай, але хочемо, щоб меншості у всьому світі були захищені», – сказав він.

До відома: згідно з оприлюдненою заявою ООН, затриманим з-поміж етнічних, мовних або релігійних меншин примусово проводять УЗД або рентгенівське обстеження внутрішніх органів, а також беруть кров на аналіз. Результати цих досліджень реєструють у базі даних донорів органів. Водночас найчастіше вирізають серце, нирки, печінку та рогівки очей.

Органи вирізають в уйгурів, тибетців, мусульман і християн, але найчастіше в послідовників духовної практики Фалуньгун (інша назва Фалунь Дафа). Останніх китайська влада почала переслідувати понад 20 років тому, коли кількість прибічників цього вчення значно перевищила кількість членів компартії Китаю (КПК). Тогочасний лідер КПК Цзян Цземінь угледів у зростанні популярності вчення загрозу для свого нероздільного правління. Адже принципи Фалунь Дафа — істина, доброта, терпіння — не сумісні з боротьбою, ненавистю та насиллям, які пропагує компартія. А через те, що прихильники вчення завдяки виконанню енергетичних вправ стали здоровими, вони й стали основними донорами органів.

У 2019 незалежний міжнародний Трибунал щодо Китаю підтвердив, що видаляння органів відбувалося впродовж багатьох років у всьому Китаї в значних масштабах, і кваліфікував ці дії, як злочини проти людяності.

Припинити примусове вирізання органів закликають Європарламент (0048/2016) і Конгрес США (H. RES. 343) у своїх резолюціях.