Для дітей на Житомирщині створені унікальні безкоштовні можливості для навчання – 17 STEM-hubів у 14 громадах області. Це навчальні простори, які обладнані 3D-принтерами, окулярами віртуальної реальності, наборами робототехніки, фрезерними та лазерними верстатами, ноутбуками. Діти можуть вільно відвідувати STEM-хаби та вивчати і пізнавати сучасне цифрове обладнання, опановувати 3D-моделювання, створювати роботів тощо.

Із серпня місяця STEM-хаби вже працюють на Житомирщині. І діти вже створюють своїх перших роботів, програмують їх та споглядають за своїми творіннями. Вони вчаться працювати з лазерними та фрезерними верстатами, знайомляться з іншими світами через VR-окуляри, які можуть їх відправити на прогулянку з інопланетянами або до підводного світу Океанії.

І це ті можливості, які вже сьогодні створені для дітей. Не в столиці чи престижних навчальних закладах, а у звичайних ліцеях у територіальних громадах на Житомирщині. Таких як Новогуйвинська, Ємільчинська, Любарська, Баранівська, Коростишівська, …

«У межах крос-секторального проєкту ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн» за підтримки ЮНІСЕФ у Житомирській області створені неймовірні можливості для навчання дітей. Прагнемо, аби про це дізналися більше батьків та дітей, та скористалися цими можливостями. Адже STEM-хаби вільні до відвідування. Запрошуємо навчальні заклади проводити до хабів екскурсії для дітей, знайомити їх з цифровим світом та новими технологіями. Сьогодні вони доступні кожному», – розповідає керівниця крос-секторального проєкту ГО Маргарита Сіранчук.

Кожен STEM-hub обладнаний:

  • наборами робототехніки;
  • 3D-принтерами;
  • комплектами мікроконтролерів;
  • комплектами окулярів віртуальної реальності;
  • лазерними та фрезерними верстатами;
  • проекторами;
  • ноутбуками.

Що STEM-освіта дає дітям?

Однією із задач STEM-освіти є навчити школярів системного мислення. Це розвиток логічного та математичного мислення, розуміння природи та технологій із позиції точних наук, освіченість в інформаційно-комунікаційних технологіях, уміння їх використовувати, здатність креативно мислити та виражати творчі здібності.

STEM-освіта вчить дітей жити у світі, що стрімко розвивається, легко і швидко адаптуватись до новітніх технологій і трендів, поєднувати різні науки та погляди на реальність.

Принципи STEM можна запроваджувати як на уроках з інформатики та математики, так і на уроках української мови; і в початковій школі, і в старших класах. Де б ви не використовували інструменти STEM, вони урізноманітнять навчальний процес та унаочнить знання, тим самим зробивши їх більш доступними для розуміння та запам’ятовування.

Де знаходяться STEM-хаби на Житомирщині:

  • Баранівський ліцей №2 ім.О.Сябрук, вул. Звягельська, 17;
  • Романівський ліцей №1, вул. Сергія Лялевича, 5;
  • Гімназія №1 ім. Т.Г.Шевченка, вул. Європейська, 51;
  • Сінгурівський ліцей Новогуйвинської селищної ради, вул. Дружби народів, 5;
  • Ємільчинський ліцей №2 Ємільчинської селищної ради, вул. Військова, 40;
  • Житомирський обласний спортивний ліцей, м. Житомир, вул. Коростишівська, 15;
  • Любарський ліцей №1 Любарської селищної ради, вул. Незалежності, 49
  • Житомирський професійний ліцей Житомирської обласної ради, м. Житомир, вул. Небесної сотні, 43;
  • Малинський ліцей №2 Малинської міської ради, вул. Степана Бандери, 5;
  • Радомишльський ліцей №3, м. Радомишль, пров. Шкільний, 14;
  • Коростишівський професійний аграрний ліцей, м. Коростишів, вул. Семінарська, 118;
  • Лугинський ліцей Лугинської селищної ради, вул. Грушевського, 16;
  • Чуднівський ліцей, м. Чуднів, вул. Соборна, 1;
  • Коростенський міський ліцей №4, м. Коростень, вул. Соломії Крушельницької, 1;
  • Ліцей №23 міста Житомира ім М. Очерета, м. Житомир, вул. Бориса Лятошинського, 14;
  • Ліцей №4 міста Звягель, вул. Пушкіна, 46;
  • Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, м. Житомир.

Варто зазначити, що доступ до можливостей у STEM-хабах можуть мати учні й інших навчальних закладів, які розміщені у відповідних територіальних громадах Житомирщини. Вчителі можуть домовлятися із адміністраторами STEM про відвідування локації для проведення певного уроку, або ж навпаки для створення на базі хабу певного гуртка з опанування цифрових технологій, робототехніки тощо.

STEM-лабораторії створені у межах крос-секторального проектуIn Touch Ukraine Foundationза підтримкиДитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

stem1stem2stem311 (1)11 (4)11 (11)

На замовлення програми EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини ГО “Вдоскональ себе” імплементує новий проєкт “Спроможний бізнес - спроможна громада”. Для представників малого та середнього бізнесу проведуть тренінги з публічних закупівель, проєктного менеджменту та особливостей роботи з реєстраторами розрахункових операцій (РРО). Це унікальна можливість безкоштовно отримати цінні знання для розвитку та вдосконалення власної справи. ГО “Вдоскональ себе” запрошує до реєстрації на тренінги.

Протягом вересня та жовтня ми проведем низку корисних тренінгів:

  • Як знаходити грантові можливості та удосконалити проєктний менеджмент (30.09-01.10);
  • Особливості роботи із РРО (реєстратори розрахункових операцій) та персоналом (14-15.10);
  • Як працювати з системою державних закупівель Прозоро (28-29.10).

Запрошуємо представників бізнесу міста Житомир та області зареєструватися для участі у тренінгах за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1Q3Ap8YgTfJjiTUMmR1WmsyWxDG2Fz59zuz0ZsBMfUnw/viewform?edit_requested=true

 

«У межах цього проєкту для підприємців проведуть навчання по роботі із системою державних закупівель Прозоро, особливостей роботи із РРО, грантових можливостей та роботі з персоналом. Учасники зможуть не лише підвищити свої знання та компетенції, але й успішно реалізувати їх на практиці. Разом розберемо, як можна залучати грантові кошти задля сталого розвитку бізнесу, та подолаємо усі страхи, які стримували від участі у державних тендерах», – розповідає голова ГО «Вдоскональ себе» Сергій Трохимишин.

Програма тренінгів буде надіслана пізніше. Заходи відбуватимуться офлайн, кількість місць обмежена, про участь в проекті всіх буде проінформовано додатково електронною поштою.

Окрім тренінгових заходів заплановані консультації для представників малого і середнього бізнесу з практичних питань їх діяльності. Також для обміну досвіду між МСП та для підвищення обізнаності підприємців будуть організовані навчальні тури до інших великих та успішних підприємств. Такий бізнес-туризм сприятиме обміну досвідом між учасниками та наочному прикладі, як можна масштабувати власну справу, знайти партнерів у своїй роботі.

Проєкт «Спроможний бізнес – спроможна громада» фокусуватиметься на підвищенні компетентностей представників малого і середнього підприємництва на Житомирщині, зокрема тренінгові заходи із відновлення і сталого розвитку бізнесу. Європейський Союз і уряд Німеччини сприяють тому, аби український бізнес ставав міцнішим та не просто відновлював свою діяльність, а й розширив межі своєї роботи, виходив на міжнародний ринок.

Довідкова інформація: Програма міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua

Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО «Вдоскональ себе» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.

 Державна служба України з надзвичайних ситуацій та Головне управління надають (безпекова ситуація дозволяє) адміністративні послуги щодо реєстрації декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб’єктів господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки, як через Єдиний державний портал адміністративних послуг, зокрема через інтегровану з ним інформаційну систему ДСНС (портал «ДІЯ») так і у паперовому вигляді.

news 158

На виконання Указу Президента України від 27.03.1998 № 222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», з 1998 року в області діє державна програма підтримки індивідуальних сільських забудовників «Власний дім».

Виконання Програми в Житомирській області здійснює Комунальне підприємство «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» Житомирської обласної ради.

Основною метою діяльністю Фонду є сприяння реалізації державної політики в галузі індивідуального житлового будівництва на селі шляхом надання довгострокових пільгових кредитів.

Надання пільгових кредитів для сільського будівництва визначається такими основними нормативними документами:

- Постанова КМУ від 05.10.1998 №1597 “Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі”;

- Регіональні Правила надання довгострокових пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам, що надаються комунальним підприємством «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» Житомирської обласної ради, затверджені Рішенням Житомирської обласної ради від 27.05.2021 №72 «Про регіональні Правила надання довгострокових пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам».

Цілі, на які надається кредит:

- спорудження нового житлового будинку,

- придбання незавершеного або готового житла,

- добудова (реконструкція) житла,

- спорудження інженерних мереж.

Позичальниками кредитів можуть бути громадяни України, які постійно проживають і будують в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, в особистих селянських господарствах, інших господарських формуваннях, що функціонують у сільській місцевості, соціальній сфері села, а також на підприємствах, в установах та організаціях переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров’я, розташованих у межах району, а також особи, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та громадяни України, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Кредит надається на термін до 20 років, а молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) – до 30 років.

Відсоткова ставка на загальних умовах – 3 % річних.

Сума кредиту визначається фондом з урахуванням рівня платоспроможності забудовника і не може перевищувати:

- 400 тис. грн. – нове будівництво,

- 300 тис. грн. – придбання житла,

- 250 тис. грн. – добудова (реконструкція),

- 100 тис. грн. – спорудження мереж.

До публічної консультації можуть долучитися учасники, які наразі проживають в північних регіонах України і мають пошкоджене майно або ті, хто має пошкоджене майно в даному регіоні, але наразі проживає як внутрішньо переміщена особа в іншій області України або за кордоном.

    Мета оголошених публічних консультацій: зібрати факти та думки на тему компенсації за пошкоджене/знищене майно від усіх учасників процесу.  Особливу увагу звертаємо на типові недоліки, які зустрічаються найчастіше, та на пропозиції щодо шляхів їх подолання. На основі отриманих даних формуємо загальні рекомендації щодо покращення механізму виплати компенсацій.

Запрошуємо Вас взяти участь у публічних консультаціях, які відбудуться у декілька етапів, та виступити під час заходу.

  У разі потреби, більш детальну інформацію можна отримати за посиланнями на консультаційні документи:

 - консультаційний документ: http://surl.li/lcony

- реєстраційна форма для участі: http://surl.li/lbaqw

Звертаємо увагу, що на зазначених ресурсах, також, наявна форма реєстрації, яку мають заповнити бажаючі взяти участь у публічних консультаціях.

Принагідно інформуємо, що публічні консультації відбуваються у рамках проєкту «Парламент та громадяни: відкритий діалог у період війни», який реалізується громадською організацією «Інститут Республіка» в межах Програми USAID «РАДА: наступне покоління», що виконується ГО «Інтерньюз Україна».

Додаткову інформацію можна отримати у організаторки заходів «Інституту Республіка» Інни Душка (контактний номер телефону +380961724018).

           На адресу Коростишівської міської ради надійшло повідомлення від ДП «Коростишівський лісгосп АПК» ЖОКАП «Житомироблагроліс» про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля за адресою: територія лісового фонду Дочірнього підприємства «Коростишівський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального підприємства «Житомироблагроліс», яке включає Старосілецьке, Щахворостівське, Попільнянське, Брусилівське, Андрушівське лісництва. Лісові масиви розташовані в межах Житомирського та Бердичівського району.

 

Текст-оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля

На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі є торгівля людьми. Це явище, яке порушує права людини, принижує її честь та гідність. Щороку по всьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство.

Щороку тисячі громадян України потерпають від торгівлі людьми. Цей вид злочину за кримінальними прибутками займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками.

Жінки та діти, які змушені покинути Україну через військову агресію Росії та прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми, застерігає Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції.

Попри те, що випадки, пов’язані з торгівлею людьми, складно ідентифікувати під час масового переміщення людей, попередні повідомлення всередині України та за її межами свідчать про те, що торговці людьми готуються скористатися вразливістю тих, хто змушений покинути Україну. МОМ також звертає увагу на зростання випадків роз’єднання сімей, появу дітей, які переміщуються без супроводу або зазнали роз’єднання з родичами, а також імовірність випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Усе це становить серйозні ризики у сфері захисту, що пов’язані з торгівлею людьми. Втрата роботи і доходу внаслідок війни, обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців, і загалом постраждалого від війни населення призведять до зростання ризиків.

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ — СУЧАСНЕ РАБСТВО

Якщо:

  • Вас силою примушували працювати;
  • Вам не виплатили обіцяної заробітної плати;
  • у Вас відібрали паспорт чи інші документи;
  • Вас насильно утримували, контролювали;
  • Вам погрожували, шантажували;
  • Вас змушували до жебрацтва;
  • Вас втягнули у проституцію, порнобізнес;
  • Ви стикнулись з обманом, насильством;

Ви стали жертвою торгівлі людьми.

 tl

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ ВВАЖАЄТЬСЯ ОСОБЛИВО ТЯЖКИМ ЗЛОЧИНОМ В УКРАЇНІ:

Стаття 149 Кримінального кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

ФОРМИ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ:

  • Сексуальна експлуатація, примушування до проституції.
  • Використання у порнобізнесі.
  • Трудова експлуатація.
  • Примусове жебрацтво.
  • Примусове втягнення у злочинну діяльність.
  • Торгівля людьми з метою вилучення органів тощо.

ОСНОВНІ ЕТАПИ ЦЬОГО КРИМІНАЛЬНОГО ЗЛОЧИНУ:

  • Вербування.
  • Переміщення.
  • Переховування.
  • Передача або одержання людини.
  • Експлуатація з метою отримання кримінального прибутку.

tl1

ВЕРБУВАЛЬНИКИ ОБІЦЯЮТЬ:

  • Легальне працевлаштування.
  • Неважку та високооплачувану роботу.
  • Комфортні умови проживання.
  • Оформлення контракту, проїзних документів за рахунок роботодавця.

ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ СУПРОВОДЖУЮТЬ:

- Обман

- Насильство

- Погрози

- Шантаж

- Боргова

- Кабала

ХТО МОЖЕ ПОСТРАЖДАТИ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ?

Постраждати від торгівлі людьми можуть жінки, чоловіки та діти, незалежно від віку, освіти та соціального статусу.

ПОТРАПИТИ В ПАСТКУ ТОРГІВЦІВ ЛЮДЬМИ МОЖНА ЗА КОРДОНОМ І В МЕЖАХ СВОЄЇ КРАЇНИ!

ЯКЩО ПРИ ПЕРЕБУВАННІ ЗА КОРДОНОМ ЧИ В УКРАЇНІ

  • у Вас забирали паспорт чи інші документи;
  • Вас залякували, били, ґвалтували, над Вами знущалися;
  • Вас контролювали, обмежували свободу пересування та спілкування;
  • Вашу працю використовували та не оплачували;
  • Вас силою примушували виконувати роботу, якою Ви не хотіли займатися;
  • Вам не дозволяли повернутись додому;
  • Ваш працедавець заплатив за Вас і ці кошти Ви повинні були відпрацювати.

ВИ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ЗЛОЧИНУ, ПОВ’ЯЗАНОГО З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ! ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ “ПРО ПРОТИДІЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ” ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ДОПОМОГУ ВІД ДЕРЖАВИ,
А САМЕ:

  • Безкоштовне медичне обстеження і лікування.
  • Допомогу у відновленні документів.
  • Отримання психологічної, соціальної, правової та іншої допомоги.
  • Сприяння у професійній підготовці та працевлаштуванні.
  • Одноразову матеріальну допомогу.

КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ ГАРАНТОВАНО!

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ — ЦЕ ОСОБЛИВО ТЯЖКИЙ ЗЛОЧИН, СКОЄНИЙ ПРОТИ ЛЮДИНИ

За даними Міжнародної організації праці (МОП) у світі близько 40 млн людей перебувають у рабстві, з них 71% – це жінки, а 1 з 4 жертв — діти.

Крім того, зараз у світі використовується праця приблизно 152 мільйонів дітей віком від п’яти до сімнадцяти років.

Дитячу працю використовують здебільшого в сільському господарстві (70,9%), секторі послуг (17,1%) і промисловості (11,9%).

За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні з 1991 року понад 230 тисяч українців постраждали від різних форм сучасного рабства.

КОЖНИЙ ПОСТРАЖДАЛИЙ МАЄ ПРАВО НА ДОПОМОГУ!

ПІДТРИМКА ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ:

  • правова, психологічна, соціальна та матеріальна;
  • відновлення документів;
  • сприяння у працевлаштуванні;
  • медичне обстеження та лікування.

tl2

Пам’ятка попередження та недопущення потрапляння у ситуацію торгівлі людьми особами, що вимушено залишили місце проживання

НЕ ПОГОДЖУЙСЯ НА РОБОТУ, ЯКЩО

– на вас давлять і вимагають дати згоду негайно (бажаючих багато, чекати не будемо)

– вам пропонують працювати нелегально (не треба платити податки, тому зарплатня більша);

– не повідомляють назву або ім’я роботодавця та його реквізити (яке це має значення);

– вимагають віддати паспорт або інші документи (це треба для одержання дозволу, оформлення договору і т.д.);

– вимагають плату за працевлаштування (я маю компенсувати свої видатки на ваше працевлаштування і маю бути впевнений/впевнена, що ви не передумаєте);

– не надають інформації, яку роботу треба виконувати (яка різниця, ваша кваліфікація не має значення, розберетеся тощо);

– пропонують явно завищену заробітну плату (це ексклюзивна пропозиція, тільки для вас, бо я відчуваю до вас симпатію і т.д.) тощо.

ЩО ВАРТО РОБИТИ, ЩОБ НЕ ПОТРАПИТИ ДО ПАСТКИ ТОРГІВЦІВ ЛЮДЬМИ

  • тримайтесь по двоє або троє;
  • не сідайте до автомобілів поодинці, запишіть номерні знаки авто, котрим їдете;
  • в жодному разі не віддавайте свої документи;
  • зробіть копії важливих документів і надішліть їх на свою електронну пошту;
  • довіряй свої документи лише працівникам прикордонної служби та поліції;
  • не погоджуйся на неофіційну роботу;
  • повідомте рідним докладну інформацію про місце свого перебування та розкажіть про подробиці роботи;
  • у підозрілих ситуаціях звертайтеся до поліції або прикордонників тощо.

ТИ АБО ХТОСЬ ІЗ ТВОЇХ ЗНАЙОМИХ ЧИ БЛИЗЬКИХ МАЄТЕ СУМНІВИ ЩОДО ЗАПРОПОНОВАНОЇ РОБОТИ, СТАЛИ ЖЕРТВОЮ ПРИМУСОВОЇ ПРАЦІ, ЯКЩО ВИЛУЧИЛИ ОСОБИСТІ ДОКУМЕНТИ, ПРИМУШУВАЛИ ДО НЕЗАКОННИХ ДІЙ – ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА БЕЗКОШТОВНОЮ КОНСУЛЬТАЦІЄЮ

Україна: Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 або 527 (безкоштовно з номерів мобільних операторів України).