Правилами охорони електричних мереж (Правилами), затвердженими Постановою Кабінету міністрів України від 27 грудня 2022р. № 1455, з метою забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму встановлені вимоги щодо охорони об’єктів та обмеження щодо використання земельних ділянок в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі.

Охоронні зони електричних мереж встановлюються уздовж повітряних ліній електропередачі-у вигляді земельної ділянки та повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидва боки лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх невідхильного положення на таку відстань по горизонталі:

                   2 метрів       -   до 1 кВ                            25 метрів       -   150, 220 кВ

                 10 метрів       -   3-20 кВ                             30 метрів       -   330, 400, 500 кВ

                 15 метрів       -   35 кВ                                40 метрів       -   750 кВ.

                 20 метрів       -   110 кВ

У межах охоронних зонах повітряних ліній електропередачі ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- складати сміття, здійснювати підпал стерні, очерету та бур’яну;

- запускати безпілотні літальні апарати (крім випадків використання їх для забезпечення експлуатації та охорони електричних мереж), повітряні кулі;

- будувати житлові будинки, будинки громадського призначення;

- розміщувати споруди іншого призначення на меншій відстані від елементів електричних мереж, ніж встановлена нормами;

- складати будь які матеріали, розпалювати вогнища, влаштовувати звалища;

- саджати дерева, крім кущів та саджанців з висотою перспективного росту не більше двох метрів;

- розташовувати автозаправні станції або сховище пально-мастильних матеріалів;

- влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;

- запускати спортивні моделі літальних апаратів та повітряні змії;

- відсипати ґрунт, влаштовувати водосховища, ставки та інші водні споруди;

- влаштовувати зупинки та стоянки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище.

Власникам і користувачам земельних ділянок, фізичним та юридичним особам у межах спеціальних зон об'єктів енергетики без письмової згоди підприємств енергетики, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника забороняється виконувати земляні, будівельні та інші роботи, що можуть призвести до порушення безаварійного функціонування об'єктів електричних мереж.

У разі виявлення обірваних або провислих проводів повітряних ліній електропередачі, повалених або наближених до проводів дерев, пошкоджених кабелів та інших пошкоджених елементів електричних мереж необхідно не пізніше однієї години з моменту виявлення повідомити про це власника електричних мереж або місцевий орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, Національну поліцію.

Північне територіальне управління обслуговування мережі НЕК «УКРЕНЕРГО»

Пропозиція отримати кошти від благодійників — одна з найпоширеніших схем ошуканців. Лише упродовж минулої доби двоє жительок Житомирського району, зареєструвавшись на сумнівних сайтах та вказавши конфіденційні дані банківських рахунків, замість обіцяної допомоги, отримали лише збитки.

 shah

Так жителька Вільшанської громади повідомила поліцейських, що днями у соцмережі знайшла оголошення про можливість отримання коштів від міжнародних організацій як допомогу для українців. Перейшовши за посиланням, вона зареєструвалась на сайті та надала там усі необхідні реквізити своєї банківської картки. На сайті вона вказала свій мобільний номер, який є контактним у банківському додатку. Після цього жінці почали надходити смс-повідомлення про списання коштів з її рахунку. Через необачність потерпіла втратила близько 40 тисяч гривень.

А жителька Оліївської громади для отримання «допомоги від ООН» перейшла за посиланням, яке отримала від знайомих в одному з месенджерів. Для реєстрації жінка вказала свій номер телефону та пароль від банківського додатка і вже за кілька хвилин її фінансовий рахунок було спустошено.

Нині слідчі поліції розпочали кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) ККУ, у межах яких встановлюють причетних до правопорушень осіб.

Правоохоронці закликають громадян бути вкрай уважними під час надання інформації онлайн. Зокрема, зверніть увагу: назва чату у месенджері, або сайту, що схожа на офіційну, ще не свідчить про його справжність. Якщо ви перейшли на сторінку з оголошення у соціальній мережі чи за іншим стороннім посиланням, висока ймовірність, що ви спілкуєтеся з шахраями.

Під час оформлення електронних заяв та інших документів, пов’язаних із зазначенням особистої інформації, звертайте увагу, чи знаходитеся ви на офіційному та захищеному Інтернет-ресурсі (його адреса повинна починатися з https://, у деяких браузерах також стоїть піктограма «замок» тощо).

Інформацію про надання гуманітарної допомоги, у тому числі й грошової, пенсійних та соціальних виплат тощо можна дізнаватися на офіційному вебсайті Міністерства соціальної політики України (https://www.msp.gov.ua/ ).

У разі сумнівів або підозр, що вас намагаються ошукати, порадьтеся з рідними або зателефонуйте до поліції. Будьте розсудливими та обережними!

 Житомирське районне управління поліції

Назад до цивільного життя повертається все більше захисників і захисниць України. Це наші однолітки, однокласники, це люди, які стоять поруч у метро чи на касі, і мало що видає в них ветеранів війни. Власне, як і те, крізь що вони проходять, аби повернутися не лише додому, а й до нормального життя.

За підтримки IREX та USAID Всеукраїнська програма ментального здоровʼя «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, розпочинає нову кампанію — за участі ветеранів і для ветеранів.

Її мета — показати захисникам і захисницям, що вони не самі, що їхні життя тривають, а допомога — поруч: у телефоні, онлайн та у ветеранських просторах, де всі свої.

Тому до кампанії також долучаються проєкти (https://www.howareu.com/#veterans ), благодійні фонди та громадські організації, готові надати професійну підтримку спеціалістів кожному й кожній .

20 лютого на майданчику офіційного медіа-центру Житомирської ОВА відбувся брифінг щодо епідемічної ситуації в області.

 kr br

Подаємо текст виступу на брифінгу виконувача обов’язків генерального директора ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Івана Киричука.  

«Від початку епідсезону, тобто з жовтня 2023 року, на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції в області захворіло більше 174 тисяч осіб, в т. числі 99 900 дітей у віці до 17 років. Діти у віковій структурі хворих складають 57,4%

За 7-й тиждень (з 12 по 18 лютого) захворіли на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції 9640 особи, включно з COVID-19, із них 5195 дітей до 17 років. Питома вага дітей від загальної кількості захворілих на ГРВІ становить 54,0 %. Госпіталізовано 285 осіб, що становить 3,0% від кількості захворілих, із них 200 – дітей до 17 років (70,0% серед госпіталізованих).

Захворюваність населення Житомирської області на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції включно із COVID-19, вже другий тиждень поступово знижується.

Показник захворюваності по області на 7-му тижні спостереження поточного року зменшився з 1057,2 до 776,6 на 100 000 осіб, що в порівнянні з попереднім 6-м тижнем менше на 27,0%. Однак він ще перевищує епідемічний поріг, розрахований для області на 35%, що відповідає високому рівню інтенсивності епідемічного процесу. Тенденція до зниження інтенсивності епідемічного процесу – це результат комплексу обмежувальних заходів, що запроваджувалися і продовжують діяти в населених пунктах області.

За минулий тиждень в області зареєстровано 3 летальних випадки: в тому числі 1 від COVID-19 та 2 від грипу.

Станом на 19 лютого обмежувальні заходи продовжуються в усіх районах області, а саме:

в Житомирському районі переведено на дистанційне навчання 25 закладів середньої освіти, окремо 25 класів та 6 закладів дошкільної освіти;

в Бердичівському районі на дистанційному навчанні 17 закладів середньої освіти, в тому числі всі 15 закладів м. Бердичева, які з 19 по 26 лютого йдуть на планові канікули;

в Коростенському районі на дистанційному навчанні 30 закладів середньої освіти, окремо 3 класи, 31 заклад дошкільної освіти;

в Звягельському районі на дистанційному навчанні 5 закладів середньої освіти, окремо 25 класів та припинено навчання в 4 дитячих садках.

В області щеплено проти сезонного грипу всього 3650 осіб з груп ризику, в т. числі за минулий тиждень – 117 осіб.

Нагадуємо, що COVID-19 нікуди не зник. З початку епідсезону в області зареєстровано 27 летальних випадків спричинених COVID-19. Вірус циркулює серед населення і продовжує мутувати. Підтвердженням сказаного є результати секвенування зразків носоглоткових змивів від хворих з Житомирської області, проведених на початку лютого в референс-лабораторії Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України, коли в доставлених зразках було визначено новий варіант вірусу Омікрон «Дженні».

Вакцина проти COVID-19 є в усіх центрах первинної медичної допомоги. Пропонуємо всім, хто не має щеплень проти COVID-19, пройти рекомендований курс вакцинації, а також особам 60+ та з хронічними захворюваннями отримати 2-гу бустерну дозу вакцини проти COVID-19 в пунктах щеплення за місцем проживання.

Ще раз нагадуємо прості заходи для населення з попередження зараження грипом та іншими гострими респіраторними інфекціями:

- обов'язково використовуйте маску в разі захворювання на ГРВІ, при відвідуванні торгових центрів, ринків, лікувальних закладів, в громадському транспорті;

- уникайте місць великого скупчення людей;

- часто провітрюйте свої житлові приміщення;

- мийте руки з милом;

- не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;

- уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;

- прикривайте ніс і рот під час чихання або кашлю.

Шановні громадяни! Дотримуйтесь заходів профілактики гострих респіраторних інфекцій та бережіть своє здоров'я!»

Відео брифінгу: https://oda.zht.gov.ua/news/na-majdanchyku-ofitsijnogo-mediatsentru-zhytomyrskoyi-ova-vidbuvsya-bryfing-shhodo-epidemichnoyi-sytuatsiyi-v-oblasti-2/

ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Минулого тижня Житомирський регіон став ареною захопливих змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги», які об'єднали юні таланти з усього краю.

 plich

Всього упродовж тижня було проведено 344 гри участь у яких взяли 374 команди Змагання зібрали разом 4924 учасники, кожен з яких продемонстрував фізичну підготовку й командний дух, волю до перемоги та вміння працювати в колективі.

p01

p02

p03

p04

Рак шлунка – це злоякісне новоутворення, яке може розвинутися в будь-якій частині шлунка і поширитися на лімфатичні вузли та інші органи.

Більшість пухлин шлунка – це аденокарцинома. Інші гістологічні типи раку шлунка включають лімфому, лейоміосаркому, нейроендокринні пухлини і плоскоклітинну карциному, GIST (гастро-інтестинальні пухлини), але вони зустрічаються рідко.

До найпоширеніших симптомів раку шлунка належать: утруднене ковтання (дисфагія), біль або печіння під час ковтання, незрозуміла втрата ваги, біль у животі, нетравлення шлунка (диспепсія), швидке насичення після їжі в невеликих кількостях, нудота, аж до блювоти, тривала втрата апетиту, чорний кал, постійна і прогресуюча втома через низький рівень еритроцитів (анемія), відраза до м’ясної їжі.

 rak shl

Факторами ризику раку шлунка є:

1. Зараження бактеріями Helicobacter pylori.

2. Дієта з високим вмістом солоної та копченої їжі.

3. Дієта з низьким вмістом фруктів та овочів.

4. Вживання алкоголю.

5. Куріння.

6. Зараження вірусом Епштейна-Барр.

7. Вік старший за 50 років.

8. Наявність родичів хворих на рак шлунка.

Скринінг призначений для проведення дослідження в широкій групі людей (або популяції в цілому), які мають підвищений ризик виникнення пухлини. У більшості країн не практикується скринінг населення на виявлення раку шлунка через відсутність простих і дешевих методів обстеження та специфічних маркерів.

В Японії, де рак шлунка продовжує очолювати список злоякісних новоутворень, що є причиною смерті населення, розроблено два методи скринінгу, а саме:

1. Особам, старшим за 50 років, проводять гастроскопію з подальшим наглядом за тими, у кого знайдено шлункову патологію.

2. Особам із підвищеним ризиком раку шлунка проводиться двоконтрастна рентгенографія шлунка.

Фактором ризику раку шлунку є інфікування бактеріями Helicobacter pylori. Для виявлення хелікобактерної інфекції на сьогодні використовується кілька способів:

1.Тест на наявність антитіл в крові. Аналіз крові показує, утворилися в організмі антитіла до бактерій Helicobacter pylori - їх наявність означає присутність збудника і, відповідно, ризики для здоров`я.

2. Дихальний тест, який заснований на біохімічному методі визначення наявності в організмі хелікобактер по уреатній активності бактерії.

3. Фекальний тест. Антиген, присутній у фекаліях, також вказує на присутність хелікобактерної інфекції, дозволяє оцінити ефективність лікування, спрямовану на усунення Helicobacter pylori або підтвердити попередньо поставлений діагноз.

   Слід ще раз підкреслити, що єдиним критерієм ефективності скринінгових програм є зниження смертності від цього захворювання, а не виявлення більшої кількості цієї патології .

Можливо знизити ризик розвитку раку шлунка, виконуючи такі дії:

• Обмежити кількість алкоголю.

• Не курити.

• Уникати вживання копчених і маринованих продуктів, а також солоного м’яса та риби.

• Більше вживати свіжі фрукти й овочі та багато цільнозернових продуктів, таких як цільнозерновий хліб, крупи, макарони та рис.

• Підтримуйте здорову вагу тіла.

Будьте здорові та не хворійте!

Відділ комунікації, організаційної та інформаційно-роз’яснювальної роботи ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».