• Головна
  • Новини
  • СТАТУТ ОБ'ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ КОРОСТИШІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ КОРОСТИШІВСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СТАТУТ ОБ'ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ КОРОСТИШІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ КОРОСТИШІВСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Стаття 2. Загальна характеристика міста Коростишева[2] 

Коростишів є самоврядною територіальною одиницею – містом, у межах якого територіальна громада здійснює місцеве самоврядування, має свою територію, комунальну власність, бюджет міста та органи місцевого самоврядування.

Самоврядування територіальної громади міста Коростишева поширюється на всю територію в межах територіальної громади, а також в обсягах, визначених законами України, на землі, які належать територіальній громаді на праві користування чи власності.

Стаття 3. Історія місцевого самоврядування в місті Коростишеві

Місто Коростишів має власну історію створення, що відображають історичні[3] , культурні, духовні особливості та традиції міста.

Стаття 4. Населення громадиміста

1. Населення громадиміста складається з жителів (громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, біженців), які проживають на території громадиу місті на законних підставах.

2. Жителями міста визнаються:

1) особи, які постійно проживають у місті;

2) особи, які проживають у місті тимчасово, прибули з інших місцевостей у відрядження, на навчання, лікування, відпочинок, на військову чи альтернативну службу (військовослужбовці та члени їхніх сімей) за умови їх офіційної реєстрації у відповідних органах міста.

особи, які прибули з інших місцевостей та проживають в межах даної громади тимчасово, за умови їх офіційної реєстрації у відповідних органах.

3. Реєстрація жителів, які постійно і тимчасово проживають у місті, здійснюється у порядку, передбаченому чинним законодавством.

Стаття 5. Члени територіальної громади

Членами територіальної громади визнаються жителі населених пунктів громадиміста Коростишева, які постійно проживають на території громадиу місті, незалежно від місця народження і терміну проживання в Коростишеві.

Стаття 6. Територія міста Коростишівської територіальної громадиева

1. Територія громадиміста Коростишева є невід’ємною складовою частиною території України.

2. Територія громадиміста визначається межами населених пунктів та приналежної територіїміста. Зміна меж міста здійснюється з ініціативи Коростишівської міської ради в порядку, визначеному законодавством України.

3. Планування території громадиміста Коростишева забезпечується міською владою відповідно до її повноважень, визначених законом, і полягає у розробленні та затвердженні генерального плану міста Коростишева, схем планування території на місцевому рівні та іншої містобудівної документації, регулюванні використання їїйого території, ухваленні та реалізації відповідних рішень про дотримання містобудівної документації.

4. Право власності на землю територіальною громадою міста Коростишева набувається та реалізується на підставі Конституції України, Земельного кодексу України, а також інших законів, і виникає у порядку, визначеному законом.

Стаття 7. Адміністративно-територіальний устрій населених пунктів громадиміста Коростишева

1. Місто Коростишів є містом районного значення.

2. За селами, що входять до складу Коростишівської територіальної громади, залишається адміністративний статус села.

2. Зміна адміністративно-територіального устрою міста та сіл громади, меж та утворення чи ліквідація районів міста та здійснюється з ініціативи територіальної громади міста, органів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Конституцією України і законами України.

Стаття 8. Приміська зона

1. Прилегла до міської межі громади територія складає приміську зону, що є сферою спільних інтересів членів територіальної громади міста Коростишева і мешканців адміністративно-територіальних одиниць, які межують з містом Коростишевом.

2. Погодження питань щодо забудови та іншого використання земель, визначених для містобудівних потреб, у яких зацікавлені суміжні територіальні громади, здійснюється на підставі угод, що відображаються в схемі планування територій Коростишівськоїго територіальної громадирайону та генеральному плані міста Коростишева.

Стаття 9. Територіальні зони міста зі спеціальним статусом

1. На території громади У місті Коростишеві можуть утворюватися територіальні зони зі спеціальним статусом (історико-заповідним, лісопарковим, промисловим тощо).

2. Утворення цих зон здійснюється за рішенням Коростишівської міської ради.

3. Межі територіальних зон зі спеціальним статусом визначаються землевпорядною документацією генеральним планом міста Коростишева громади.

Стаття 10. Участь громадиміста Коростишева в асоційованих організаціях та міжнародна співпраця

1. Місто Коростишів є членом Асоціації міст України та може вступати в інші асоціації, об’єднання, союзи тощо.

2. Органи місцевого самоврядування міста Коростишева на договірних засадах можуть вступати у відносини з органами місцевого самоврядування міст інших країн та входити до міжнародних асоціацій (союзів, об’єднань тощо) органів місцевого самоврядування.

Стаття 11. Добровільне об’єднання суміжних територіальних громад

1. Територіальна громада міста Коростишева має право відповідно до закону на об’єднання з громадами суміжних територіальних громад сіл, селищ, міст.

2. За прийняття рішень щодо добровільного об’єднання громад беруться до уваги історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток об’єднаної територіальної громади.

3. Формування спроможних територіальних громад здійснюється з урахуванням:

1) здатності органів місцевого самоврядування вирішувати суспільні питання, які належать до їх компетенції, для задоволення потреб населення відповідних адміністративно-територіальних одиниць;

2) історичних, географічних, соціально-економічних, культурних особливостей розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць;

3) розвитку інфраструктури відповідних адміністративно-територіальних одиниць;

4) фінансового забезпечення відповідних адміністративно-територіальних одиниць;

5) трудової міграції населення;

6) доступності послуг у відповідних сферах.

Стаття 12. Офіційна символіка міста Коростишева

1. Територіальна громада міста Коростишева має власну символіку: Герб міста Коростишева, Прапор міста Коростишева, які відображають історичні, культурні, духовні особливості та традиції міста.

2. Територіальна громада міста Коростишева може мати й іншу символіку, таку як гімн громадиміста, логотипи, обереги міста тощо, яка затверджується відповідно до цього Статуту та чинного законодавства України.

3. Порядок використання символіки територіальної громади міста визначається окремим Положенням, яке затверджується рішенням Коростишівської міської ради.

Стаття 13. Міські свята громади

1. До свят громади відносяться День міста Коростишева, ...

2. День міста відзначається щороку, як правило, у третю суботу вересня як загальноміське свято.

3. ...

Стаття 14. Почесні звання та відзнаки в громадімісті Коростишеві

1. 3а видатні заслуги перед містом та громадою, за великий внесок у його культурний, економічний, соціальний розвиток громадянам України або громадянам інших держав може присвоюватися звання «Почесний громадянин міста Коростишева».

2. Громадяни, нагороджені державними нагородами та званнями, заносяться до книги Пошани міста Коростишева. Громадяни України, громадяни інших держав, колективи підприємств, установ і організацій можуть нагороджуватися Подякою Коростишівської міської ради та виконавчого комітету, Почесною грамотою Коростишівської міської ради та виконавчого комітету, Відзнакою міського голови, Відзнакою «За заслуги перед містом та громадою», що затверджені рішеннями міської ради.

3. 3 ініціативи членів територіальної громади міста Коростишева та органів місцевого самоврядування Коростишівська міська рада може заснувати й інші знаки пошани.

4. Порядок заснування почесних звань і відзнак міста, присвоєння і нагородження знаками пошани, а також статус нагороджених осіб визначаються Положенням про кожну таку відзнаку (окремо), що затверджується міською радою.

Стаття 15. Стратегічний план розвитку громадиміста Коростишева

1. Коростишівська міська рада з урахуванням загальноміських інтересів, колективних потреб територіальної громади організовує процес розробки й громадського обговорення та приймає Стратегічний план розвитку громадиміста на довгостроковий період.

2. Розроблення Стратегічного плану розвитку громадиміста здійснюється відкрито за участі науковців, підприємців, активістів громади, громадських та інших неприбуткових організацій. Проект Стратегічного плану розвитку громадиміста перед його розглядом міською радою обов'язково проходить загальноміські громадські слухання, що ініціюються відповідно до цього Статуту міським головою чи іншими суб’єктами, визначеними Статутом, якщо міський голова не забезпечує проведення такого обговорення.

3. Невід’ємними складовими Стратегії розвитку громадиКоростишева є Генеральний план міста, Програма сталого енергетичного розвитку міста, Програма з підвищення конкурентоспроможності міста[4] . Стратегія розвитку громадиКоростишева включає заходи із покращення надання соціальних та адміністративних послуг, підвищення рівня самоорганізації жителів, поводження з побутовими відходами, сприяння розвитку малого підприємництва, сприяння залученню інвестицій, розвитку транспортної інфраструктури, розвитку освіти, культури, медицини, фізичної культури і спорту, зв’язків між наукою й бізнесом та інші. Заходи Стратегії розвитку громадиміста включають показники успішності їх виконання.

4. Стратегічний план розвитку громадиміста має враховувати положення стратегічних планувальних документів із розвитку Житомирської області.

5. Заходи Стратегічного плану розвитку громадиКоростишева відображаються у щорічних Програмах соціально-економічного розвитку та бюджеті міста.

6. Звіт про виконання Стратегічного плану розвитку громадиміста щороку може публікуватися на офіційному веб-порталі Коростишівської міської ради в мережі Інтернет.

7. Затверджена Стратегія розвитку громадиміста, тривалість якої виходить за межі терміну повноважень міської ради відповідного скликання, зберігає чинність до закінчення та є обов’язковою до виконання для Коростишівської міської ради всіх наступних скликань.

РОЗДІЛ ІІ. територіальна МІСЬКА ГРОМАДА

ТА МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В МІСТІ  КОРОСТИШЕВІ

Стаття 16. Міська громада

1. Коростишівська міська об’єднана територіальна громада є первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій та повноважень.

2. Правовий статус Коростишівської міської об’єднаної територіальної громади визначається Конституцією та законами України, цим Статутом.

3. Основною метою Коростишівської міської об’єднаної територіальної громади є створення для загального блага[5]  умов, що забезпечують гідне життя і вільний розвиток кожного громадянина, здійснення визначених Конституцією України та цим Статутом його прав і свобод.

3. Основною метою Коростишівської міської об’єднаної територіальної громади є забезпечення гідних умов життя і вільний розвиток кожного члена громади, забезпечення визначених Конституцією України та цим Статутом прав і свобод.

4. Для досягнення основної мети Коростишівська міська об’єднана територіальна громада здійснює своє конституційне право на міське самоврядування.

5. Визнання, дотримання і захист прав і свобод людини та громадянина на території громадиміста Коростишева – обов’язок Коростишівськаої міськаої об’єднанаої територіальнаої громадиа.

Стаття 17. Права Коростишівської міської об’єднаної територіальної громади

1. Коростишівська міська об’єднана територіальна громада має право безпосередньо або через органи міського самоврядування та його посадових осіб розглядати і вирішувати будь-яке питання, віднесене Конституцією і законами України до відання місцевогоміського самоврядування.

2. До повноважень Коростишівської міської об’єднаної територіальної громади, що здійснюються через вибори, референдуми та інші форми безпосередньої демократії, належать:

1) формування міської ради, обрання міського голови й ухвалення рішень про дострокове припинення їхніх повноважень;

2) заслуховування звітів депутатів і міського голови;

3) здійснення контролю за діяльністю органів і посадових осіб міського самоврядування у встановлених законами України і цим Статутом формах;

4) об’єднання з іншими територіальними громадами.

Стаття 18. Поняття місцевого самоврядування

1. Місцеве самоврядування у місті Коростишеві – це гарантоване державою право та реальна здатність Коростишівської міської об’єднаної територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення у межах Конституції України і законів України.

3. Місцеве самоврядування у м. Коростишеві здійснюється відповідно до Конституції України, законів України, чинних міжнародно-правових актів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цього Статуту та інших нормативно-правових актів.

2. Державний контроль за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України, і не повинен призводити до втручання органів державної влади чи їх посадових осіб у здійснення територіальною громадою Коростишева належних їй повноважень.

3. Місцеве самоврядування у м. Коростишеві здійснюється відповідно до Конституції України, законів України, чинних міжнародно-правових актів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цього Статуту та інших нормативно-правових актів.

Стаття 19. Система місцевого самоврядування

1. Систему місцевого самоврядування складають:

1) об’єднана територіальна громада;

2) Коростишівська міська рада;

3) Коростишівський міський голова;

4) виконавчі органи Коростишівської міської ради;

5) органи самоорганізації населення.

2. Розмежування повноважень між елементами системи місцевого самоврядування здійснюється відповідно до цього Статуту та інших нормативно-правових актів.

Стаття 20. Основні засади діяльності  Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади

Коростишівська міська об'єднана територіальна громада здійснює місцеве самоврядування на таких принципах:

1) демократіїя участі: Коростишівська міська об'єднана територіальна громада здійснює місцеве самоврядування безпосередньо або через органи місцевого самоврядування;

2) публічностіість: інформація про діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування є відкритою, знаходиться у вільному доступі, за винятком випадків, прямо передбачених законом;

3) доступностізручність процедури: засоби, за допомогою яких члени Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади управляють містом, є простими і доступними для використання кожним;

4) пріоритет прав об'єднаної територіальної громади: діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється виключно в інтересах територіальної громади; будь-яка шкода, завдана посадовими чи службовими особами місцевого самоврядування  Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади, підлягає відшкодуванню;

5) максимальна ефективностіість: рішення, що готуються чи ухвалюються, мають бути максимально ефективними серед можливих альтернативних рішень та, враховувати інтереси всіх груп населення, на які воно буде поширюватися;

6) забезпечення економічного розвитку Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади як базису для підвищення рівня стандартів життя громадян та розвитку соціального капіталу, створення сприятливих умов для розвитку промислово-виробничого сектора, підприємництва, надходження інвестицій в економіку міста;[6] 

7) сталостіість: використання ресурсів Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади не може шкодити наступним поколінням;

8) екологічностіість: при прийнятті рішення має забезпечуватись мінімальний негативний вплив на навколишнє природне середовище;

9) системностіість: кожне рішення розглядається в контексті його дії разом з іншими рішеннями в просторі, часі, ефективності стратегічного планування;

10) збереження архітектурної спадщини, культурних надбань поряд із надбаннями сучасності, формування естетичного зовнішнього вигляду міста;[7] 

11) толерантності: міжнаціональна єдність, мовна та міжконфесійна толерантність, взаємоповага.

РОЗДІЛ ІІІ. УЧАСТЬ ЧЛЕНІВ КОРОСТИШІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ОБ'ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

У ЗДІЙСНЕННІ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Стаття 21. Форми участі членів Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади в місцевому самоврядуванні

1. Формами участі жителів Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади у місцевому самоврядуванні є:

1) місцевий референдум;

2) місцеві вибори;

3) загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання;

4) місцеві ініціативи;

5) громадські слухання;

6) звернення громадян до органів і посадових осіб місцевого самоврядування;

7) громадська експертиза;

8) консультації з громадськістю;

9) участь у роботі громадських рад та інших консультативних органів;

10) участь у роботі наглядових рад комунальних підприємств;

11) участь у створенні та діяльності органів самоорганізації населення;

12) електронна форма участі у місцевому самоврядуванні;

13) інші форми участі у місцевому самоврядуванні.

2. Порядок проведення місцевого референдуму, місцевих виборів регулюється відповідними законами України.

Стаття 22. Загальні збори (конференції) членів Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади за місцем проживання

1. Загальні збори (конференції) членів об'єднаної територіальної громади за місцем проживання є формою їх участі у вирішенні питань місцевого значення.[8] 

Стаття 23. Місцеві ініціативи

1. Члени Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади мають право ініціювати розгляд у раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування.

            Стаття 24. Громадські слухання

1. Жителі Коростишівської міської  об'єднаної територіальної громади мають право проводити громадські слухання: зустрічатися з депутатами міськоївідповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких жителі можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.

Стаття 25. Звернення громадян до органів і посадових осіб місцевого самоврядування

1. Громадяни України та особи, які не є громадянами України і законно знаходяться на її території, незалежно від їх національного походження, політичних поглядів, статі, мають право подавати колективні або індивідуальні звернення до органів і посадових осіб місцевого самоврядування з питань, віднесених до їх відання.

2. Порядок подачі та розгляду звернень громадян визначається чинним законодавством України, що регулює питання звернень громадян, та іншими нормативно-правовими актами.

Стаття 26. Громадська експертиза

1. Громадська експертиза рішень міської ради та її виконавчого комітету, програм, їх проектів та виконання є складовою механізму демократичного управління, який передбачає проведення інститутами громадськогоянського [9] суспільства аналізу діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, визначення ефективності прийняття і виконання такими органами рішень, підготовку пропозицій щодо розв’язання суспільно значущих проблем місцевого значення для їх врахування цими органами у своїй роботі.

Стаття 27. Консультації з громадськістю

1. Органи та посадові особи місцевого самоврядування проводять консультації з громадськістю з питань, що належать до їх компетенції.[10] 

Стаття 28. Участь у роботі громадських рад та інших консультативних органів

Для налагодження системного діалогу, ефективної взаємодії міської ради з жителями Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади, підвищення якості підготовки рішень з важливих питань суспільного життя можуть створюватися громадські ради, які діють на підставі положень, затверджених відповідно до законодавства України, органом, при якому вони створюються.

Стаття 29. Участь у роботі наглядових рад комунальних підприємств

1. Жителі Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади можуть брати участь у роботі наглядових рад комунальних підприємств – колегіальних контрольно-дорадчих органах, які створюються за рішенням міської ради з метою забезпечення прозорості, ефективності їх роботи комунальних підприємств, здійснення контролю за прийняттям рішень щодо діяльності цих підприємств на користь об'єднаної територіальної громади.

2. Рішення про створення наглядової ради комунального підприємства, про затвердження її персонального складу приймається міською радою.

3. Членом наглядової ради комунального підприємства не може бути працівник або посадова особа цього підприємства, особа, що володіє часткою у цьому підприємстві, або особа, що є членом сім’ї вказаної вище особи, особа, що має потенційний чи реальний конфлікт інтересів у значеннях термінів, які встановлені чинним законодавством України.

Стаття 30. Участь у створенні та діяльності органів самоорганізації населення

1. Жителі  Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади мають право обирати та бути обраними до будинкових, вуличних, квартальних комітетів та інших органів самоорганізації населення.

2. Коростишівська міська рада має право наділяти їх частиною власної компетенції щодо фінансів, майна.

3. Органи самоорганізації населення створюються для вирішення окремих питань місцевого значення в порядку, визначеному Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про органи самоорганізації населення», іншими нормативно-правовими актами.

Стаття 31. Електронна форма участі в місцевому самоврядуванні

1. Електронною формою участі в місцевому самоврядуванні є електроні звернення, електронні петиції та інші форми електронної участі в місцевому самоврядуванні, визначені чинним законодавством України.

2. Електронне звернення – це письмова пропозиція (зауваження), заява (клопотання), скарга, надіслана з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку. Електронні звернення розглядаються органами та посадовими особами місцевого самоврядування в порядку та терміни, передбачені законодавством України, що регулює порядок звернення громадян.

3. Особливою формою колективного звернення громадян є електронна петиція.

4. Громадяни можуть звернутися з електронними петиціями до органів і посадових осіб місцевого самоврядування через офіційний веб-сайт Коростишівської міської ради в мережі Інтернет або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції в порядку, передбаченому чинним законодавством України, що регулює порядок звернення громадян.

5. Коростишівська міська рада забезпечує технічну можливість офіційного веб-сайту приймати електронні звернення та розміщувати електронні петиції до органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Стаття 32. Порядок проведення звітування Коростишівського міського голови, постійних комісій міської ради та депутатів міської ради

1. Коростишівський міський голова, постійні комісії міської ради та депутати міської ради щороку звітують про свою роботу, виконання завдань, доручень перед міською радою та членами об'єднаної територіальної громади[11] .

Стаття 33. Громадський бюджет об'єднаної територіальної громади

1. Громадський бюджет об'єднаної територіальної громади – одна із форм здійснення об'єднаною територіальною громадою своїх прав, гарантованих Конституцією, Цивільним кодексом України, законами та підзаконними нормативно-правовими актами на впровадження інноваційних механізмів залучення громадськості до розподілу частини коштів міського бюджету.

Громадський бюджет об'єднаної територіальної громади (бюджет участі) – це частина бюджету громади, з якого здійснюється фінансування, визначених безпосередньо членами територіальної громади заходів, виконання робіт та надання послуг, відповідно до оформлених проектних пропозицій, які стали переможцями конкурсу.

2. Коростишівська міська рада щорічно здійснюєпередбачає фінансування громадського бюджету об'єднаної територіальної громади.

Стаття 34. Інші форми участі у здійсненні місцевого самоврядування

1. Перелік форм участі жителів  Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування, визначений цим Статутом, не є вичерпним.

2. Нові форми безпосередньої участі у здійсненні місцевого самоврядування можуть ініціюватися жителями об'єднаної територіальної громади, а також встановлюватися органами та посадовими особами місцевого самоврядування і законодавством України.

Розділ IV. Органи і посадові особи

міської влади (місцевого самоврядування)

Стаття 35. Система міської влади (місцевого самоврядування)

До системи міської влади (місцевого самоврядування) входять:

1) об'єднана територіальна громада;

2) міська рада;

3) міський голова;

4) виконавчий комітет Коростишівської міської ради;

5) органи самоорганізації населення.

Стаття 36 . Основні принципи діяльності міської влади

1. Діяльність міської влади ґрунтується на принципах прозорості, відповідальності та ефективності.

2. Принцип прозорості передбачає широке висвітлення діяльності міської влади в засобах масової інформації, залучення громадськості до обговорення актуальних питань життя міста, роз’яснення мотивів прийняття та суті рішень, що стосуються інтересів міської громади.

3. Принцип відповідальності ґрунтується на визначеному законом та цим Статутом обов’язку органів і посадових осіб місцевого самоврядування періодично звітувати перед територіальною громадою міста про свою діяльність, нести відповідальність згідно з чинним законодавством за дії чи бездіяльність, що завдали шкоди інтересам територіальної громади міста.

4. Принцип ефективності накладає на міську владу обов’язок досягати запланованих цілей, залучаючи мінімальний обсяг матеріальних та фінансових ресурсів та отримуючи максимально можливий результат.

Стаття 37. Міська рада - представницький орган об'єднаної територіальної громади

1. Міська рада є органом, що представляє  Коростишівську міську об'єднану територіальну громаду міста та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією та законами України.

2. Порядок формування та організація діяльності рад визначається Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», чинним законодавством України, а також цим Статутом. Міська рада складається з депутатів і обирається територіальною громадою міста на основі загального, рівного, прямого виборчого права таємним голосуванням на термін і в порядку, визначеному законом.

3. Міська рада має право розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією і законами України до її відання. Перелік питань, що вирішуються виключно на пленарних засіданнях міської ради, визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Порядок і процедура організації та діяльності міської ради встановлюються Регламентом Коростишівської міської ради.

4. Міська рада утворює постійні й тимчасові комісії міської ради – органи, що обираються з її депутатів для вивчення, попереднього розгляду та підготовки питань, віднесених до відання ради; здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчих органів.

5. Пленарні засідання міської ради є відкритими і гласними[12] . На них можуть бути присутні члени  Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади міста за умови, що вони не порушують установленого Регламентом Коростишівської міської ради порядку. Присутнім на пленарному засіданні ради членам об'єднаної територіальної громади міста може бути надане слово для виступу, якщо за це проголосувало більше половини присутніх на сесії депутатів.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Стаття 38. Депутати міської ради та їхні виборці

1. Депутати міської ради є представниками інтересів Коростишівської міської  об'єднаної територіальної громади, виборців. Вони обираються відповідно до Конституції України та закону на основі загального, рівного, прямого виборчого права, шляхом таємного голосування.

2. Депутати міської ради зобов’язані:

1) підтримувати зв’язок із виборцями, міською громадою, трудовими колективами і громадськими організаціями;

2) не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу міської ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, міського бюджету, рішень ради і доручень виборців;

3) вивчати громадську думку, потреби міської громади та виборців, безпосередньо брати участь у їх розв’язані;

4) визначати і оприлюднювати дні, години та місце прийому виборців, вести регулярний (не рідше одного разу на місяць) прийом виборців; розглядати їхні звернення, заяви та скарги; вживати заходи щодо забезпечення оперативного їх виконання.

3. Депутати міської ради є підзвітними виборцям. Вони періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язані звітувати про свою роботу перед виборцями. Міська рада визначає орієнтовні терміни проведення звітів депутатів міської ради перед виборцями. Міська рада не пізніше як за сім днів повідомляє виборців про час і місце проведення звіту через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб.

4. Виборці можуть давати депутатам міської ради доручення на зборах під час звітів чи зустрічей з питань, що випливають із потреб громадян чи міської громади в цілому. Доручення виборців не повинні суперечити законодавству України, а їх виконання має належати до відання міської ради та її органів. Доручення виборців депутатам міської ради має бути підтримане більшістю учасників зборів.

Доручення виборців, виконання яких потребує прийняття міською радою або її виконавчими органами рішення, фінансових або інших матеріальних витрат, доводиться депутатами міської ради до відома ради або її органів.

5. Депутати міської ради є повноважними і рівноправними членами міської ради. Їх повноваження і діяльність у міській раді визначаються Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Регламентом Коростишівської міської ради та цим Статутом.

Стаття 39. Постійні комісії Коростишівської міської ради

1. Постійні комісії міської ради є постійно діючими органами, які обираються з числа депутатів ради на термін її повноважень для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, віднесених до відання ради та для здійснення контролю за виконанням рішень міської ради, її виконавчих органів і власних рекомендацій.

2. Перелік постійних комісій міської ради та їх персональний склад затверджуються новообраною міською радою на її першій сесії.

3. Постійні комісії міської ради діють згідно з Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», іншими нормативно-правовими актами, Регламентом міської ради і Положенням про постійні комісії міської ради, що затверджується радою.

Стаття 40. Міський голова і міська громада

1. Міський голова є головною посадовою особою об'єднаної територіальної громади. Він обирається об'єднаною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права таємним голосуванням на термін і в порядку, визначеному законом.

2. Діяльність і повноваження міського голови визначаються Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», цим Статутом, Регламентом Коростишівської міської ради.

3. Міський голова:

1) може скликати загальні збори громадян за місцем проживання;

2) забезпечує виконання рішень місцевого референдуму;

3) утворює дорадчий комітет для підготовки й проведення громадських слухань;

4) представляє територіальну громаду міста у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності, а також у міжнародних відносинах;

5) укладає від імені об'єднаної територіальної громади договори та угоди;

6) веде особистий прийом громадян;

7) забезпечує на території міста додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об’єднань.

4. За здійснення наданих повноважень міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед об'єднаною територіальною громадою.

Міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед міською громадою на відкритих зустрічах із громадянами.

5. Повноваження міського голови можуть бути достроково припинені у випадках, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Стаття 41. Виконавчі органи міської ради

1. Виконавчими органами міської ради є її виконавчий комітет, відділи, служби та інші утворені міською радою виконавчі органи.

2. У межах, встановлених законами України, виконавчі органи міської ради здійснюють власні та делеговані повноваження у сферах і галузях:

1) соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку;

2) бюджету, фінансів і цін;

3) управління комунальною власністю;

4) житлово-комунального господарства;

5) побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування;

6) транспорту і зв’язку;

7) будівництва;

8) освіти;

9) охорони здоров’я;

10) культури;

11) фізкультури і спорту;

12) регулювання земельних відносин і охорони довколишнього природного середовища;

13) соціального захисту населення;

14) зовнішньо-економічної діяльності;

15) оборонної діяльності;

16) адміністративно-територіального устрою;

17) забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод, законних інтересів громадян;

18) інші повноваження.

3. Найвищим виконавчим органом міської ради є її виконавчий комітет, який очолює міський голова. Порядок утворення і діяльність виконавчого комітету визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламентом Коростишівської міської ради та Регламентом виконавчих органів Коростишівської міської ради.

Виконавчий комітет координує діяльність інших виконавчих органів міської ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності міської громади, заслуховує звіти про роботу їх керівників; має право змінювати або скасовувати акти підпорядкованих йому виконавчих органів міської ради, а також їх посадових осіб.

4. Міська рада в межах затверджених нею структури і штатів може створювати управління, відділи, служби та інші виконавчі органи для здійснення повноважень виконавчих органів ради.

Діяльність зазначених виконавчих органів ради здійснюється відповідно до Положень про управління, відділи, служби та інші виконавчі органи, що їх затверджує міська рада.

5. Виконавчі органи міської ради є підзвітними, підконтрольними і відповідальними перед міською громадою. Вони періодично, але не менш як раз на рік, інформують населення про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, міського бюджету, з інших питань місцевого значення, звітують перед міською громадою про свою діяльність.

Заступники міського голови та інші члени виконавчого комітету міської ради, керівники виконавчих органів міської ради ведуть особистий прийом громадян.

Стаття 42. Виконавчий комітет Коростишівської міської ради

1. Найвищим виконавчим органом міської ради є її виконавчий комітет. Повноваження, функції, порядок здійснення діяльності виконавчого комітету визначаються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», цим Статутом, Регламентом виконавчого комітету міської ради та іншими нормативно-правовими актами.

2. Виконавчий комітет координує діяльність інших виконавчих органів міської ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності міської громади, заслуховує звіти про роботу їх керівників; має право змінювати або скасовувати акти підпорядкованих йому виконавчих органів міської ради, а також їх посадових осіб.

3. Очолює виконавчий комітет Коростишівський міський голова. У разі відсутності міського голови або неможливості виконання ним своїх обов’язків організовує роботу виконавчого комітету секретар міської ради або один із заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, на якого міським головою ці обов’язки покладено.

4. Виконавчий комітет має свою печатку та інші реквізити.

Стаття 43. Акти органів і посадових осіб міського самоврядування

1. Органи і посадові особи міського самоврядування в межах своїх повноважень приймають нормативно-правові та інші акти:

1) міська рада – рішення;

2) міський голова - розпорядження;

3) виконавчий комітет міської ради - рішення;

4) постійні комісії міської ради - висновки, рекомендації;

5) керівники управлінь, відділів, служб, інших виконавчих органів – накази.

2. Акти органів і посадових осіб місцевого самоврядування, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими в місті Коростишеві органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також жителями об'єднаної територіальної громади, що постійно або тимчасово проживають в межах даної громади.

3. Нормативно-правові акти органів і посадових осіб місцевого самоврядування набирають чинності після їх офіційного оприлюднення у порядку, визначеному чинним законодавством та рішенням ради, якщо цими актами не встановлено більш пізній термін уведення їх у дію.

4. З підприємствами, установами і організаціями, які не перебувають у комунальній власності міської громади, органи і посадові особи місцевого самоврядування будують свої відносини на договірній та податковій основі.

5. Акти органів і посадових осіб місцевого самоврядування через їхню невідповідність Конституції і законам України можуть бути визнані незаконними в судовому порядку й підлягають скасуванню органом або посадовою особою, що видали такий акт.

Стаття 44. Органи самоорганізації населення

1. Органи самоорганізації населення – представницькі органи, що створюють громадяни для задоволення своїх соціальних, культурних, побутових та інших потреб, участі в реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території, інших місцевих програм та створення умов для участі у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції України і законів України.

2. Органами самоорганізації населення є будинкові, вуличні, квартальні комітети, комітети мікрорайонів тощо.

3. Правовий статус, порядок створення та діяльності органів самоорганізації населення визначається Конституцією України, Законом України «Про органи самоорганізації населення» та іншими нормативно-правовими актами.

РОЗДІЛ V. МАТЕРІАЛЬНА І ФІНАНСОВА ОСНОВА

КОРОСТИШІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ОБ'ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Стаття 45. Комунальна власність як економічна основа Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади

1. Матеріальна основа Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади як сукупність матеріальних ресурсів та прав на них є найважливішою умовою існування територіальної громади та здійснення покладених на неї завдань і функцій місцевого самоврядування.[13] 

Комунальна власність Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади це право громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування

2. Коростишівська міська рада від імені та в інтересах Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади здійснює повноваження щодо володіння та управління об’єктами права комунальної власності.

3. До об’єктів права комунальної власності міської громади належать:

1) рухоме та нерухоме майно;

2) доходи міського бюджету, в тому числі кошти цільових фондів;

3) земля;

4) водойми та інші природні ресурси;

5) підприємства, установи, організації, у тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частки в майні підприємств;

6) житловий фонд, нежитлові приміщення;

7) заклади культури, освіти, охорони здоров’я, науки, соціального обслуговування;

8) об’єкти загальноміського користування: дороги, мости, шляхопроводи, площі, парки, сквери, фонтани, громадські туалети, колодязі, зливова каналізація;

9) цвинтарі;

10) автомобільні стоянки;

11) цінні папери та інші фінансові активи;

12) частки у спільній власності територіальних громад;

13) інше майно і майнові права, віднесені чинним законодавством до об’єктів права комунальної власності міської громади.

4. Перелік об’єктів права комунальної власності Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади  затверджується Коростишівською міською радою за поданням виконавчого органу міської ради, що веде реєстр об’єктів комунальної власності.

5. Об’єкти права комунальної власності можуть знаходитись як на території міста, так і за його межами.

6. Коростишівська міська рада з метою зміцнення економічної основи міської громади, поліпшення обслуговування населення, розвитку культури, науки, освіти в місті може на договірних засадах формувати спільну (комунальну) власність (спільно з іншими територіальними громадами та суб’єктами права України).

7. Міська рада своїми рішеннями визначає порядок володіння, користування і розпорядження комунальною власністю міської громади.

Стаття 46. Земля Коростишівської міської  об'єднаної територіальної громади

1. До комунальної власності Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади належать усі землі в межах міста, а також земельні ділянки поза межами міста, право комунальної власності об'єднаної територіальної громади  на які посвідчено відповідними правовстановлюючими документами, крім земель приватної та державної власності.

2. Не підлягають відчуженню землі загального користування: площі, вулиці, проїзди, дороги, сади, бульвари, водоймища, а також пам’ятники природи, історії, археології та культури, будівлі й споруди, об’єкти оздоровчого та історико-культурного призначення, інші майнові об’єкти, даровані місту благодійниками або такі, що побудовані на кошти, зібрані членами міської громади.

3. Використання земель на території  об'єднаної територіальної громади здійснюється на платній основі.

Стаття 47. Комунальні підприємства

1. Коростишівська міська рада у встановленому законом порядку має право створювати комунальні підприємства, установи та організації, а також здійснювати їх реорганізацію та ліквідацію.

2. Комунальне підприємство Коростишівської міської ради – це підприємство, яке є власністю територіальної громади міста Коростишева, входить до сфери управління органу, уповноваженого управляти комунальним майном міста, функціонує на базі майна, що перебуває у комунальній власності.

3. Комунальні підприємства створюються як з метою надання послуг населенню, так і з метою отримання прибутку.

4. Коростишівська міська рада визначає цілі й напрями діяльності, організаційну форму та затверджує статути комунальних підприємств.

5. Відповідно до законодавства, Коростишівська міська рада регулює ціни і тарифи на продукцію та послуги комунальних підприємств, їх взаємовідносини з відповідним бюджетом щодо розміру вилучення та використання частини прибутку, керуючись при цьому принципом мінімального втручання у господарську діяльність комунального підприємства.

6. Коростишівська міська рада здійснює контроль за ефективністю використання комунального майна, веденням фінансово-господарської діяльності, призначає та звільняє керівників, заслуховує звіти про діяльність комунальних підприємств, делегує своїх представників до спостережних рад господарських товариств, частка капіталу яких належить територіальній громаді міста та вирішує інші питання використання об’єктів права комунальної власності.

Стаття 48. Управління об’єктами права комунальної власності

1. Управління об’єктами комунальної власності здійснюється для виконання повноважень щодо реалізації прав та обов’язків об'єднаної територіальної громади як власника цих об’єктів з метою забезпеченнязадоволення жителів об'єднаної територіальної громади в якісних громадських послугах.

2. Управління об’єктами права комунальної власності базується на принципах законності, доцільності, ефективності, прозорості, підзвітності та відповідальності перед територіальною громадою.

3. Управління об’єктами комунальної власності реалізується об'єднаною територіальною громадою безпосередньо або через Коростишівську міську раду, яка може делегувати частину повноважень профільним виконавчим органам міської ради.

4. Коростишівська міська рада від імені та в інтересах територіальної громади  здійснює правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами комунальної власності міста та може здійснювати з ними будь-які господарські операції, що не суперечать закону, а саме: передавати його в постійне або тимчасове користування фізичним та юридичним особам, здавати в оренду, концесію, вносити як частку до статутного фонду підприємств та господарських товариств, продавати та купувати, використовувати як заставу, здійснювати інші передбачені законодавством правочини.

5. Орган, уповноважений управляти комунальним майном, запроваджує систему ефективного контролю та звітності за виконанням договорів купівлі-продажу, оренди, передачі у користування та концесію.

6. Плата за користування об’єктами комунальної власності зараховується до дохідної частини міського бюджету.

7. Не підлягає зміні форма власності об’єктів, від діяльності яких залежить життєзабезпечення міста, а також історико-культурні об’єкти міста (міські системи водо- і енергопостачання, інженерні комунікації, пам’ятники культури та архітектури, музеї, природні ландшафти тощо).

8. Перелік об’єктів, які не можуть бути вилучені та відчужені з комунальної власності територіальної громади міста, визначається рішенням міської ради відповідно до законодавства та цього Статуту.

Стаття 49. Захист права комунальної власності

1. Право комунальної власності об'єднаної територіальної громади гарантується Конституцією України та захищається законом на рівних умовах із правами власності інших суб’єктів. Органи місцевого самоврядування мають право на захист у суді своїх прав власника згідно із законодавством України.

2. Органи місцевого самоврядування та органи, яким делеговано управління об’єктами комунальної власності, несуть відповідальність за ефективність та законність використання переданої їм об'єднаною територіальною громадою комунальної власності.

3. Об’єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені із власності об'єднаної територіальної громади й передані іншим суб’єктам права власності без згоди об'єднаної територіальної громади або відповідного рішення ради.

4. Фізичні та юридичні особи несуть відповідальність за збитки, заподіяні об’єктам права комунальної власності, відповідно до чинного законодавства.

Стаття 50. Місцеві податки та збори

1. Коростишівська міська рада в межах повноважень, визначених законодавством України, встановлює перелік та ставки місцевих податків та зборів – обов’язкових платежів до міського бюджету, що здійснюють фізичні та юридичні особи на території об'єднаної територіальної громади  відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених законодавством України.

2. Місцеві податки та збори встановлюються з урахуванням інтересів об'єднаної територіальної громади для зміцнення майнової та фінансової основи місцевого самоврядування.

3. Місцеві податки і збори, затверджені рішенням Коростишівської міської ради, є обов’язковими до сплати на території міста і в повному обсязі зараховуються до міського бюджету.

Стаття 51. Фінансова основа Коростишівської міської  об'єднаної територіальної громади

1. Фінансова основа Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади – це сукупність місцевих фінансових ресурсів, за допомогою яких забезпечується реалізація завдань та функцій місцевого самоврядування.

2. Коростишівська міська об'єднана територіальна громада володіє такими фінансовими ресурсами:

1) кошти міського бюджету;

2) частина коштів підприємств, установ та організацій, створених за участю органів місцевого самоврядування;

3) дивіденди, нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, що перебувають у власності територіальної громади;

4) кошти, передані державою для забезпечення виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади;

5) інші фінансові ресурси відповідно до законодавства України.

3. Будь-яка фінансова діяльність органів місцевого самоврядування є відкритою і доступною для громадського контролю в порядку, установленому законом і цим Статутом.

Стаття 52. Бюджетна політика Коростишівської міської об'єднаної територіальної громади

1. Фінансова[14]  політика органів міського самоврядування має на меті:

1) створення механізмів регулювання, стимулювання та координації процесів економічного та соціального розвитку міста;

2) запровадження відповідних фіскальних інструментів, що дозволяють створювати механізми формування надійної бази власних надходжень;

3) забезпечення надання послуг у соціальній, житлово-комунальні та інших сферах міського господарства;

4) сприяння розвитку інвестиційних процесів;

5) виконання повноважень, делегованих органами виконавчої влади.

2. Основним фінансовим планом формування і використання фінансових ресурсів територіальної громади є міський бюджет. Порядок складання, розгляду, затвердження, виконання та звітності бюджету об'єднаної територіальної громади встановлюється бюджетним законодавством України, та з урахуванням Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста.

3. Бюджет міста є самостійним.

4. Коростишівська міська об'єднана територіальна громада  не відповідає за бюджетні зобов’язання інших територіальних громад, а також за бюджетні зобов’язання держави коштами бюджету міста.

5. Органи місцевого самоврядування забезпечують оприлюднення рішень про міський бюджет та періодичних звітів про його виконання на офіційному веб-сайті міста та в засобах масової інформації згідно з чинним законодавством.

6. Органи місцевого самоврядування з метою залучення членів територіальної громади до розробки проекту бюджету на наступний рік проводять бюджетні слухання у формі громадських слухань.

Стаття 53. Місцеві запозичення

1. Запозичення до міського бюджету пов’язані з отриманням міським бюджетом коштів на умовах повернення, платності та строковості, за якими виникають боргові зобов’язання міської ради перед кредитором.[15] 

2. Місцеві запозичення здійснюються з метою фінансування бюджету розвитку[16] .

3. Порядок здійснення місцевих запозичень і надання місцевих гарантій встановлюється чинним законодавством України.

РОЗДІЛ VI. ВІДКРИТІСТЬ ТА ПРОЗОРІСТЬ У ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ТА ПОСАДОВИХ ОСІБ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Стаття 54. Загальні засади

1. Уся інформація, що знаходиться у володінні органів та посадових осіб місцевого самоврядування, є відкритою, крім випадків, передбачених законодавством України.

2. Право на доступ до цієї інформації гарантується обов’язком органів та посадових осіб місцевого самоврядування забезпечувати безперешкодний доступ до засідань сесій міської ради, виконавчого комітету ради, постійних та тимчасових депутатських комісій ради, інших засідань виконавчих органів місцевого самоврядування, крім випадків, передбачених законодавством України.

3. Надана та оприлюднена інформація має бути повна, достовірна, зрозуміла та така, яка не потребує для свого сприйняття певної фахової підготовки.

4. Громадяни можуть здійснювати громадський контроль за дотриманням прав на доступ до публічної інформації шляхом проведення громадської експертизи в порядку, передбаченому Статутом чи іншим способом, що не суперечить вимогам законодавства.

Стаття 55. Дослідження громадської думки

1. З метою підвищення комунікації та інформованості об'єднаної територіальної громади, задоволення потреб населення, підприємств, установ, організацій у місті в об'єктивній, повній інформації про різні сфери суспільного життя міста, забезпечення принципів відкритості та прозорості діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування, задоволення конституційних прав громадян на інформацію міська рада забезпечує, по мірі необхідності, але не рідше одного разу на півріччя, проведення дослідження громадської думки шляхом соціологічних спостережень та опитувань з метою привертання уваги органів влади до місцевих проблем членів територіальної громади та інформування про свою діяльність.

2. Процедура опитування населення складається з таких обов’язкових пунктів:

1) забезпечується ф[17] ото - або відеозвіт опитування;

2) виїзд в багатолюдні місця в різні частини міста;

3) серед запитань обов’язково мають бути такі, що стосуються оцінки роботи органів та посадових осіб місцевого самоврядування, а також питання про різні сфери суспільного життя міста;

4) усі відповіді опубліковуються протягом семи робочих днів;

5) усі відповіді зберігаються протягом десяти років;

6) ведеться статистика результатів опитувань, яка зберігається у порядку, визначеному чинним законодавством України.

Стаття 56. Офіційний веб-сайт Коростишівської міської ради

1. З метою забезпечення надання якісних та своєчасних послуг органами місцевого самоврядування та їх структурними утвореннями, підвищення комунікації, інформованості об'єднаної територіальної громади, задоволення потреб населення, підприємств, установ, організацій у місті в об'єктивній, повній інформації про різні сфери суспільного життя міста, зміцнення міжнародних зв'язків, забезпечення принципів відкритості та прозорості діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування, задоволення конституційних прав громадян на інформацію міська рада створює та підтримує офіційний веб-сайт Коростишівської міської ради.

2. На офіційному веб-сайті Коростишівської міської ради в мережі Інтернет повинно бути оприлюднено:

1) інформація про організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності, штатний розпис виконавчого комітету Коростишівської міської ради, структурних підрозділів, інших органів міської ради та підприємств і установ, що мають частку комунального майна, поштову адресу, номер телефону, факсу, адресу електронної пошти;

2) прізвище, ім’я та по батькові, фото, номер службового телефону, адресу електронної пошти керівників структурних підрозділів, основні функції структурних підрозділів, розпорядок роботи та час прийому громадян керівництвом підрозділів;

3) інформацію про співробітництво з іноземними державами та міжнародними організаціями;

4) інформацію про офіційні візити та робочі поїздки, які здійснюються за рахунок місцевого бюджету;

5) нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування, проекти їх рішень, інформація про нормативно-правові засади діяльності, окрім випадків прямо визначених законом;

6) інформація про системи обліку, види інформації, якою володіють органи та посадові особи місцевого самоврядування;

7) перелік наборів даних, що оприлюднюються у формі відкритих даних;

8) інформація про механізми чи процедури, за допомогою яких білоцерківці можуть представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування;

9) графік, місце проведення та порядок денний засідань міської ради, її виконавчого комітету, постійних і тимчасових депутатських комісій, наглядових рад комунальних підприємств, громадських рад, робочих груп та інших дорадчих чи допоміжних органів, створених при органах чи посадових особах місцевого самоврядування;

10) протоколи засідань міської ради, постійних і тимчасових депутатських комісій, громадських рад, наглядових рад комунальних підприємств, робочих груп та інших дорадчих чи допоміжних органів, створених при органах чи посадових особах місцевого самоврядування;

11) інформація про діяльність комунальних підприємств;

12) звіт про виконання бюджету;

13) державні стандарти, нормативи, що затверджуються органами та посадовими особами місцевого самоврядування;

14) річні плани закупівель та зміни до них;

15) переліки адміністративних послуг, інформаційні картки адміністративних послуг та бланки заяв, необхідних для звернення щодо надання адміністративної послуги;

16) розклад роботи, графік та місце прийому громадян органами та посадовими особами;

17) генеральний план міста та детальні плани територій;

18) перелік об’єктів комунальної власності;

19) перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду чи інше право користування (включно з даними про умови передачі об’єктів в оренду, а саме: номер та дата рішення органу місцевого самоврядування про передачу в оренду об’єкта комунальної власності, термін оренди, ціна оренди, цільове призначення використання комунального майна);

20) інформація про землі запасу міста та майнові об’єкти (приміщення) комунальної форми власності, які можуть бути передані в користування;

21) перелік суб’єктів господарювання комунальної власності;

22) фінансова звітність суб’єктів господарювання комунальної власності;

23) реєстр боргових зобов'язань суб'єктів господарювання комунальної власності територіальної громади;

24) реєстр боржників по сплаті місцевих податків та зборів;

25) перелік власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної роздрібної торговельної мережі в утриманні об’єктів благоустрою відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

26) перелік та контакти перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту, та маршрути перевезення;

27) перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення зовнішньої реклами;

28) інформація про рекламні засоби;

29) перелік земельних ділянок, що пропонуються для здійснення забудови;

30) інша інформація, порядок обов'язкового оприлюднення якої встановлений законом, Статутом чи рішеннями органів і посадових осіб місцевого самоврядування;

31) перелік проектів будівництва, реконструкції, ремонту, реставрації та благоустрою комунального майна;

32) перелік тендерних пропозицій на закупівлю матеріалів чи послуг, аукціонні пропозиції, технічні умови (завдання);

33) звіти по тендерних пропозиціях та аукціонних пропозиціях, протоколи, інформацію про переможця, покупця тощо;

34) відеозаписи засідань міської ради, постійних та тимчасових депутатських комісій в обов’язковому порядку; громадських рад, наглядових рад комунальних підприємств, робочих груп та інших дорадчих чи допоміжних органів, створених при органах чи посадових особах місцевого самоврядування, у разі їх відеофіксації;

35) інформація про персональне голосування депутатами, їх відвідування пленарних засідань сесії та робочих органів ради, внесені депутатами проекти рішень та депутатські запити;

36) інформація про службу технічної підтримки веб-порталу для своєчасного реагування на скарги громадян технічного характеру.

3. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування розміщуються на офіційному веб-сайті Коростишівської міської ради в мережі Інтернет у форматі, що дозволяє пошук за реквізитами, із зазначенням дати їх оприлюднення, набуття і втрати чинності та іншими атрибутами, які можуть покращити пошук та структуризацію матеріалів.

4. Інформація про діяльність комунальних підприємств визначається окремим Порядком.

5. Інформація на офіційному веб-сайті Коростишівської міської ради в мережі Інтернет розміщується українською мовою, а також може дублюватись іноземними мовами.

6. Органи та посадові особи місцевого самоврядування можуть мати офіційні облікові записи в соціальних мережах Інтернет.

7. Усі матеріали та інформація для веб-сайту мають оприлюднюватися та подаватися на засадах своєчасності, систематичності, повноти, всебічності, об’єктивності, бути достовірними та зрозумілими, такими, що не потребують для свого сприйняття певної фахової підготовки.

8. Усі зміни в матеріалах фіксуються і закладаються в історію змін.

9. Веб-сайт за необхідності може мати також інший функціонал, щоб об’єднувати необхідні функції в одному місці, для зручності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, населення, підприємств, установ, організацій та всіх інших.

РОЗДІЛ VII. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 57. Порядок прийняття та реєстрації Статуту

1. Статут приймається на пленарному засіданні Коростишівської міської ради більшістю депутатів від загального складу міської ради.

2. Статут територіальної громади міста Коростишева набирає чинності після офіційного оприлюднення на офіційному Веб-сайті Коростишівської міської ради з дня його державної реєстрації відповідними органами.

3. Статут діє в межах об'єднаної територіальної громади.

4. Статут є постійно діючим нормативно-правовим актом і не підлягає затвердженню новообраним складом міської ради.

Стаття 58. Порядок внесення змін та доповнень до Статуту

1. Внесення змін і доповнень до Статуту здійснюється Коростишівською міською радою 2/3 голосів від загального складу міської ради.

2. Пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Статуту мають право подавати на розгляд міської ради Коростишівський міський голова, не менше однієї третини депутатів міської ради, виконавчий комітет Коростишівської міської ради та члени об'єднаної територіальної громади в порядку внесення місцевої ініціативи.

Стаття 59. Контроль за виконанням Статуту

Контроль за виконанням Статуту Коростишівської міської об'єданої територіальної громади Коростишівської міської ради Коростишівського району Житомирської області здійснюють Коростишівська міська рада, Коростишівський міський голова, члени об'єднаної територіальної громади.

Коростишіський міський голова                                                                       І.М. Кохан