Не провокуйте пожежі в екосистемах!

В останні роки пожежі сухої трави в нашій області та і взагалі по Україні значно почастішали і набули характеру загальнонаціонального лиха. Упродовж з 1 січня по сьогодення вогнеборці нашої 20 ДПРЧ 1 ДПРЗ залучалися до гасіння сухої рослинності 11раз (загальна площа близько 10га) та 6 виїздів на гасіння сміття ( загальна площа близько 480м2).

1010

Найчастіше причиною трав’яних пожеж стають хуліганські дії або проста необережність: залишене без нагляду вогнище, кинутий недопалок, іскра з глушника мотоцикла або автомобіля і так далі. Загоряння трави, що виникають з природних причин (від блискавок), в принципі бувають, але в загальній кількості трав'яних пожеж їх доля дуже маленька.

Горіння трав’яного настилу часто призводить до ушкодження різних господарських будівель і об’єктів – будинків, сараїв, ліній електропередач і зв’язку, дерев’яних мостів і інших. Щорічно в Україні в результаті підпалів сухої трави згорають десятки будинків і дач, нерідко страждають пам'ятники історії і культури, старовинні дерев’яні будівлі.

При цьому нерідко спалюють суху траву самі жителі цих сіл і селищ, або гості, що прибули з міста.

Приведених вище аргументів цілком вистачає для того, щоб відмовитися від практики умисного випалювання сухої трави всюди, і домагатися максимально можливого скорочення трав’яних підпалів, що відбуваються внаслідок необережного поводження з вогнем або злого наміру.

Вкотре хочеться нагадати, що 17 березня 2021 року вступив в силу новий Закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків та опалого листя на землях сільскогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, а саме були внесені зміни в ст. 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

             Такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:

- на громадян - від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн);

- на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).

shtraf

ЛЮДИ! Якщо ви дійсно ЛЮДИ! Не спалюйте рідну землю! Цим ви завдаєте шкоди не тільки довкіллю, а й своєму здоров’ю та й самі травмуєтесь і навіть гинете! Шановні! Усвідомте нарешті! В умовах сьогодення підпал прирівнюється до диверсій!

Віталій НОСОК – провідний інспектор ВЗНС ЖРУ ГУ ДСНС України у Житомирській області